Czy trzeba szczepić koty niewychodzące przeciwko wściekliźnie? To ważne!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Czy trzeba szczepić koty niewychodzące przeciwko wściekliźnie? To ważne!

2022-01-21 11:00

Szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane, z wyjątkiem kotów przebywających na obszarze zagrożonym, gdzie szczepienie ich jest obowiązkowe. Czy trzeba szczepić koty niewychodzące przeciwko wściekliźnie? Informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

W związku z licznymi przypadkami wścieklizny w województwie Mazowieckim, wojewoda wprowadził obowiązek szczepienia wszystkich kotów w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez zwierzę trzeciego miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Obowiązkowe jest też szczepienie wszystkich psów powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Za szczepionki będziemy musieli zapłacić.

„W 2021 r. odnotowaliśmy łącznie 110. przypadki wścieklizny u zwierząt, nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. Dlatego apeluję o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania nieznanych nam zwierząt na swojej drodze. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. ” – apeluje Wojewoda Mazowiecki.

Czy trzeba szczepić koty niewychodzące przeciwko wściekliźnie?

Tak Falkowicz odkryje, że doszło do zamiany dzieci! Jeden ruch Edzia wyjaśni wszystko

Czy trzeba szczepić koty niewychodzące?

Czy trzeba szczepić koty niewychodzące?  W tej kwestii weterynarze są zgodni. Nakaz szczepienia kotów dotyczy WSZYSTKICH właścicieli zwierząt. Oznacza to, że nie jest istotne, czy nasz zwierzak wychodzi z domu codziennie, czasami, a może wcale. Samo podanie szczepionki trwa zaledwie kilka chwil. Swoje zwierzęta możecie zaszczepić u dowolnego weterynarza.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE