szkoła

i

Autor: Canva.com

Czy przedszkola i szkoły w Warszawie zostaną zamknięte? [KORONAWIRUS W POLSCE]

2020-03-11 11:55

Koronawirus w Warszawie jest obecny od 8 marca. Wtedy to potwierdzono dwa przypadki zachorowań. Podejrzanych o zarażenie jest jednak coraz więcej, jak i osób objętych kwarantanną. Odwoływane są również według zalecenia wojewody imprezy masowe. Czy przedszkola i szkoły w Warszawie zostaną zamknięte? Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i to pytanie pojawia się coraz częściej!

Koronawirus w szkołach w Warszawie - tego właśnie najbardziej obawiają się rodzice. O ile dziecko do szóstego roku życia zrezygnować może z przedszkola, by spędzać więcej czasu pod opieką rodziny, to nauka w domu nie jest już niemal możliwa. Szczególnie w trudnej sytuacji mogą znaleźć się ci, którzy przygotowują się do egzaminów ósmoklasisty lub matury. Opuszczanie lekcji w ich przypadku może być brzemienne w skutkach. Co jednak jeśli epidemia będzie się szerzyć? Które szkoły zostaną zamknięte w Warszawie jako pierwsze? Na razie nie ma zalecenia zamknięcia żadnej z placówek na terenie stolicy. Jeśli jednak sytuacja w Warszawie się pogorszy, a wśród chorych będą dzieci lub młodzież, to istnieje możliwość odgórnego zamknięcia wszystkich szkół dla bezpieczeństwa młodzieży i dzieci. Pierwsze zamknięte zostaną oczywiście te placówki, gdzie wśród o uczniów wykryte zostaną objawy zarażenia koronawirusem. To samo może przydarzyć się na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice czy innych uczelniach wyższych.

11 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych na okres dwóch tygodni.

Koronawirus w Polsce - rok szkolny będzie przedłużony?

Jeśli szkoły zostaną z powodu koronawirusa zamknięte, to musimy spodziewać się niektórych zmian w tegorocznym planie. Rok szkolny może być przedłużony, a egzaminy nawet odwołane!

Koronawirus w Polsce - szkoły zamknięte w Warszawie

Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 3 zamknięto ze względu na podjerzenie koronawirusa u jednej z matek uczniów. Zamknięte zostały: przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum i liceum. Odwołano także zajęcia w International European School przy Wiertniczej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzic jednego z uczniów szkoły pracuje z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa.

Rozmowa z pierwszym Polakiem zarażonym koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE