Czas na akcję "Świeć blaskiem z odblaskiem"! Kolorowe gadżety znajdziecie na choinkach

2022-12-05 21:48
Odblask
Autor: Kuba Husarz

Będą wisiały na choinkach niczym bombki. Mowa o darmowych odblaskach w ramach akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem" organizowanej przez Straż Miejską w Warszawie. W stolicy staną choinki, które będą ozdobione świecącymi gadżetami. Każdy z nas będzie mógł podejść, wybrać wzór i kolor oraz założyć na siebie odblask.

Do wyboru, do koloru. Decyzja, czy odblask nałożycie na kurtkę, czapkę, czy pas również będzie należała do Was - tak jak i to, z której choinki weźmiecie gadżet.

- Choinki będą rozstawione w 30 punktach w całym mieście. Zachęcam wszystkich, którzy będą przechodzić koło tych choinek, żeby wzięli odblask i przyczepili sobie go do ubrania, torebki, hulajnogi, roweru - mówi Magdalena Ejsmont, Komendant Straży Miejskiej w Warszawie.

Przypomina także, że noszenie odblasków zwiększa bezpieczeństwo. To także nasz obowiązek - szczególnie poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

- Posiadając taki odblask, jesteśmy widoczni nawet ze 150 m. To ważne dla nas wszystkich, dla każdego uczestnika ruchu. Musimy o tym pamiętać, żeby zakładać odblaski - dodaje Ejsmont.

Koncept Lab '22. Tak wyglądał wielki finał w Julinek Park!

QUIZ. Najważniejsze pary polskich seriali. To od nich wszystko się zaczęło. Prawdziwy fan zna szczegóły na wyrywki

Pytanie 1 z 10
Nieszczęśliwa miłość Barbary w "M jak miłość", to...

Jest to już 8. edycja tej akcji, potrwa ona do 9 grudnia. Łącznie przygotowano 20 tysięcy odblasków.

Na koniec przypomnijmy, że noszenie odblasków to również nasz obowiązek - szczególnie poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jeśli nie dostosujemy się do tego obowiązku grozi nam mandat nawet do 500zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE