Czarnek grozi szkołom zarządem komisarycznym. Rafał Trzaskowski odpowiada

2022-10-01 15:02
Przemysław Czarnek
Autor: PAP / Radek Pietruszka Przemysław Czarnek

Jeżeli samorządy będą celowo obniżać temperaturę w szkołach, by przejść na tryb zdalny, to będziemy występować o zarząd komisaryczny - oświadczył w sobotę minister edukacji i nauki Przemysł Czarnek. Na te słowa zareagował prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Przemysław Czarnek: "To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci"

Szef MEiN skomentował w piątek dla PAP informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne. "To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci" - podkreślił. "Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni" - podkreślił w piątek szef MEiN.

Trzaskowski do Czarnka: "Proszę wziąć się do roboty"

W sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski decyzję tę skrytykował. "Minister Czarnek zapowiedział, że jeżeli któryś samorząd nie będzie ogrzewał szkoły, to wystąpi o zarząd komisaryczny. Panie ministrze, zamiast straszyć, proszę wziąć się do roboty i zapewnić odpowiednie ceny energii dla szkół. Natychmiast" - napisał Trzaskowski na Twitterze.

W odpowiedzi minister Czarnek uściślił w sobotę na Twitterze: "Jeżeli samorządy będą CELOWO obniżać temperaturę w szkołach, by przejść na tryb zdalny, a są takie sygnały z samorządów prowadzonych przez PO, to będziemy występować o zarząd komisaryczny".

Łabędź Leonidas połknął haczyk
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE