Co dalej z Teatrem Kamienica? Ostatnia wola Emiliana Kamińskiego

2022-12-28 9:38
Pogrzeb Emiliana Kamińskiego w Warszawie
Autor: Instagram Pogrzeb Emiliana Kamińskiego w Warszawie

Zmarły 26 grudnia Emilian Kamiński włożył całą swoją duszę i serce w działalność Teatru Kamienica. Co stanie się z tym miejscem po śmierci jego dyrektora? Pojawiają się już pierwsze informacje.

Wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego zdruzgotała jego licznych fanów. Pogrążeni w smutku i żalu pozostali jego najbliżsi oraz przyjaciele. Teraz wiele osób kieruje swój wzrok w stronę jego ukochanego Teatru Kamienica, który przez 13 lat stanowił główną oś życia aktora i reżysera.

Co dalej z Teatrem Kamienica?

Po śmierci dyrektora Teatru Kamienica wiele osób zadaje sobie pytanie, co się z nim stanie? Pracownicy teatru wyszli tej trosce naprzeciw i wydali specjalne oświadczenie na jego stronie internetowej. 

Czytaj także: Nie żyje Emilian Kamiński. Warszawa żegna wybitnego artystę

- Szanowni Widzowie, w związku z wieloma zapytaniami informujemy, iż zgodnie z wolą dyrektora Emiliana Kamińskiego, repertuar Teatru Kamienica pozostaje bez zmian. Twoja umiłowana Kamienica gra i grać będzie zawsze. Dla Ciebie Dyrektorze... – czytamy w oświadczeniu teatru na jego stronie internetowej.

Oznacza to, że nie dojdzie do żadnych zmian w repertuarze i widzowie dalej będą mieli okazję obejrzeć sztuki wystawiane na deskach teatru. Wszystko z myślą o wielkiej miłości Emiliana Kamińskiego do sztuki.

Wielka kariera Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński założył Teatr Kamienica w marcu 2009 roku. Mieści się on w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy, przy Alei Solidarności 93. Sam jego dyrektor od wczesnej młodości zajmował się aktorstwem. Fani znają go z licznych filmów, seriali oraz występów dubbingowych.

Najsłynniejsze postacie, jakim podkładał głos, to krab Sebastian w animacji „Mała Syrenka”, guziec Pumba w filmie „Król Lew” oraz świnka-skarbonka Hamm w „Toy Story”.

Emilian Kamiński był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą małżonką była dziennikarka Izabela Jarosz, drugą zaś aktorka Justyna Sieńczyłło. Z kolei jego siostrą była aktorka Dorota Kamińska.

Amfiteatr niszczeje od wielu lat. Czy dzielnica znajdzie dodatkowe pieniądze na jego remont?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE