Choinki do... rozbierania! Stoją w wielu miejscach Warszawy. O co chodzi?

2020-11-30 16:45
Choinki do... rozbierania stoją w wielu miejscach Warszawy. O co chodzi?
Autor: Straż Miejska

Zamiast ubierać choinki - rozbierajcie! Do tego zachęca Straż Miejska, która już piąty raz zorganizowała akcję „Świeć blaskiem z odblaskiem”. W trzydziestu miejscach w Warszawie pojawiły się drzewka ubrane... w odblaski.

Grubson rozwozi fanom swoją nową płytę

Choinki z odblaskami w Warszawie

Jedyne choinki, które przed Świętami się rozbiera, a nie ubiera. 30 takich drzewek przygotowała stołeczna Straż Miejska, która w ramach akcji „Świeć Blaskiem z Odblaskiem” przypomina o tym, jak ważne jest noszenie odblasków. Choinki zamiast bombek, na gałązkach mają… odblaski. I nie chodzi tu o to, żeby chronić drzewko, a o to by każdy taki odblask wziął dla siebie:

- Kierujący widzi pieszego, który nie jest uzbrojony w odblaski z odległości 40 metrów. To bardzo mała odległość, aby taki kierujący mógł wykonać jakiś manewr bezpieczeństwa. Z kolei przy założeniu odblasku jest widoczny już z odległości 300 metrów - mówił rzecznik prasowy stołecznej Straży Miejskiej, Sławomir Smyk 

Taka odległość daje czas, który może uratować życie, a piesi nie zawsze są zaopatrzeni w odblaski.

Akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem"

Tegoroczne choinki już cieszą się zainteresowaniem wśród przechodniów:

- Właśnie przechodziłam i zobaczyłam, że taka świetna choinka została ustawiona. W okresie przedświątecznym to super pomysł - zamiast bombek odblaski. I pomyślałam sobie, że wezmę. Teraz jest przecież okres jesienno-zimowy, gdzie wcześniej robi się ciemno - mówiła pani Joanna.

Choinki znalazły się między innymi przed urzędami dzielnic Warszawy i zostaną tam do czwartego grudnia. A gałązki, które opustoszeją - cały czas będą uzupełniane o nowe odblaski.

Pierwszy raz na korcie | ESKA XD - Fit Vlog #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE