Centrum Edukacyjno-Kreatywne dla dzieci i mam z Ukrainy otworzone

2022-03-28 16:25
Ukraina Serce
Autor: Pixabay

W centrum Warszawy powstało miejsce, w którym Ukraińcy mogą uzyskać różnego rodzaju pomoc, m.in. wsparcie w opiece nad dziećmi. To Centrum Edukacyjno-Kreatywne, które mieści się w siedzibie jednego z popularnych banków. Co znajduje się w środku i jaką pomoc można tam uzyskać?

Centrum Edukacyjno-Kreatywne to nowe miejsce na mapie Warszawy, z którego mogą skorzystać ukraińskie dzieci. - Mamy bardzo dużo zabawek, zajęcia kreatywne, psychologa dziecięcego i dla dorosłych, można także skorzystać ze wsparcia podczas odrabiania lekcji - informuje Kinga Gromala z Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które prowadzi punkt. - W czwartek będziemy mieli nawet zajęcia z jogi.

Na miejscu pracuje sześć kobiet z Ukrainy, które około miesiąc temu uciekły przed wojną. Z centrum skorzystały też pierwsze dzieci. - W czwartek było ich aż 28 - dodaje Gromala. - Były bardzo szczęśliwe.

Obiekt jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-12 lat. Na miejscu jest psycholog, logopeda, można również uzyskać pomoc prawną czy wsparcie doradcy zawodowego. Należy jednak pamiętać o zapisach. Żeby to zrobić, wystarczy zadzwonić na numer 517 702 544 i umówić się na konkretny termin.

Korzystanie z Centrum Edukacyjno-Kreatywnego jest bezpłatne. Jego siedziba mieści się przy ul. Królewskiej 14 w budynku mBanku.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sądzisz, że błyszczysz inteligencją? Sprawdźmy to

Pytanie 1 z 10
Do tej pory NATO nie jest chętne podjąć interwencji na Ukrainie. W latach 90. XX wieku podczas wojny w Jugosławii organizacja zdecydowała się jednak na operację lotniczą "Allied Force". W którym to było roku?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Oda do Radości dla Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE