Sale do terapii, wielofunkcyjne boiska: Nowa siedziba szkoły specjalnej w Wawrze

2020-07-06 14:05 alg
Szkoła Wawer
Autor: alg

Więcej miejsca i lepsze warunki dla niepełnosprawnych intelektualnie uczniów z Wawra. W dzielnicy zakończył się remont budynku przy ulicy Halnej, gdzie przeniosą się podopieczni zespołu szkół specjalnych nr 102. Z myślą o nich w zabytkowym budynku pojawiły się sale do terapii i wielofunkcyjne boisko. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Szkoła Specjalna w Wawrze - nie do poznania

Udało się skończyć remont budynku przy ulicy Halnej, gdzie przeniesie się placówka funkcjonująca do tej pory niedaleko Centrum Zdrowia Dziecka, przy ul. Przedwiośnie. Przeprowadzka oznacza nie tylko nowoczesne sale i wyposażenie, ale także sześć razy więcej miejsca dla uczniów i nauczycieli.

"W tym roku szkolnym uczęszcza do szkoły łącznie 56 uczniów, w tym 29 dzieci korzysta z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Ponadto, szkoła obejmuje opieką 12 uczniów z Kliniki „Budzik. W szkole pracuje 34 nauczycieli i 11 pracowników administracji i obsługi. Po modernizacji, do nowej siedziby w roku szkolnym 2020/2021 będzie można przyjąć aż 100 uczniów głównie z Wawra" - mówi Aleksandra Słowińska z wawerskiego urzędu dzielnicy.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W szkole pojawiły się między innymi sale do terapii czy zajęć z logopedą i nowoczesna biblioteka. Poza budynkiem uczniowie mogą korzystać ze sporego boiska, bieżni, a nawet plenerowej siłowni.

"Obok szkoły powstało boisko piłkarskie, wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej i koszykówki oraz poliuretanowa bieżnia wraz z rozbiegiem do skoku w dal. Z myślą o starszych uczniach zbudowano też siłownię plenerową. Zadbano o zieleń. Wokół budynku powstały aleje, liczne nowe nasadzenia i elementy małej architektury, a przy samej szkole parking"- dodaje Słowińska.

Koszt remontu to ponad 13 milionów złotych.