Pociąg WKD

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Pociąg WKD

Bilety WKD przez internet - gdzie i jak można je kupić?

2022-06-22 15:13

Dobra informacja dla pasażerów i pasażerek Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W końcu mogą kupić bilety przejazdowe za pośrednictwem internetu. Jak i gdzie to zrobić? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Warszawska Kolej Dojazdowa uruchomiła sprzedaż biletów przez internet. To doskonała informacja dla pasażerek i pasażerów korzystających z przejazdów. Pociągi WKD przewożą tysiące osób kursując każdego dnia między stolicą a miejscowościami aglomeracji. Do tej pory bilety można było kupić wyłącznie w kasach lub biletomatach na stacjach. Wprowadzenie sprzedaży internetowej do dla wszystkich duże ułatwienie. Na stronie przewoźnika będzie można kupić bilety jednorazowe i okresowe. Cały proces jest szybki prosty. Z jakiego adresu prowadzona jest sprzedaż i jak wygląda procedura? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Wytną las, żeby zrobić nowoczesny park. Mieszkańcy Wawra wściekli

Gdzie kupić bilet WKD przez internet?

Internetową sprzedaż biletów Warszawskiej Kolei Dojazdowej uruchomiono 21 czerwca. Prowadzona jest za pośrednictwem strony www.wkd.com.pl. Przed kupnem biletu, konieczna jest rejestracja konta i zaakceptowanie regulaminu.

Bilet WKD przez internet - jak kupić?

Internetowe bilety WKD udostępniane są jako plik PDF do wydruku lub wyświetlenia na urządzeniu mobilnym. Przy zakupie należy wybrać odpowiednią relację. System automatycznie przypisze właściwą strefę czasową, ale można to też zrobić samodzielnie. W kolejnym kroku uzupełniamy dane pasażera i ewentualnie wybieramy rodzaj przysługującej ulgi. W przypadku biletów okresowych, podajemy jeszcze datę ważności. Bilety okresowe można kupić z 7-dniowym wyprzedzeniem. Internetowy bilet WKD da się również kupić dla współpasażerów - procedura jest podobna.

Bilet jednorazowy lub okresowy należy przed rozpoczęciem podróży aktywować za pomocą linku wysyłanego na podany podczas rejestracji adres email. Na bilecie znajdzie się kod QR oraz imię i nazwisko pasażera. Jeśli pokazujemy bilet na ekranie telefonu, możemy zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości dowodem osobistym lub kontem w aplikacji mObywatel. Szczegółowe informacje na temat biletów WKD online znajdziecie tutaj.

Źródło: wkd.com.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE