Tempo 30 na bielańskich osiedlach - miasto zapowiada zmiany na Kaskadzie i Rudzie. Kiedy przepisy wejdą w życie?

2021-06-04 12:46
Tempo 30 na bielańskich osiedlach. Miasto zapowiada zmiany na Kaskadzie i Rudzie
Autor: Pixabay

Mieszkańcy warszawskich Bielan wkrótce znajdą się w strefie tempo 30. Ograniczenie prędkości pojawi się na osiedlach między Marymoncką a Gwiaździstą. Kiedy zmiany wejdą w życie? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Raport z Anteny 02.06

Mieszkańcy Bielan wkrótce znajdą się w strefie tempo 30

Tempo 30 na Bielanach - strefa spowolnionego ruchu to coś, czego domagali się mieszkańcy dzielnicy. O zmiany apelowali na osiedlach między Marymoncką a Gwiaździstą. - Strefa obejmie okolice Rudy, Kaskady, tereny na skarpie i pod skarpą. Tego typu strefy chcemy wprowadzać w całej Warszawie, bo mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych - mówi Tamas Dombi z biura zarządzania ruchem.

Czytaj także: Papierosy ukryte za ziemniakami - w Warszawie udaremniono przemyt warty miliony!

Kiedy Tempo 30 zacznie obowiązywać na Bielanach?

Strefa tempo 30 to poza ograniczeniem prędkości także progi zwalniające oraz zmiana skrzyżowań na równorzędne. Najwięcej próśb o zmiany płynęło z Lektykarskiej - To dobry pomysł. Na osiedlową drogę zawsze może wybiec dziecko czy pies. Jazdę po osiedlach najlepiej ograniczyć do minimum. Przecież do parkingu można podejść - mówią mieszkańcy. Co ważne, miasto chce bardzo szybko przygotować odpowiednie przepisy wprowadzające Tempo 30 na Bielanach. Zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku.​

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE