Będzie można pić alkohol na dworcach kolejowych i autobusowych? To nowy pomysł PiS

2022-11-09 10:48
Będzie można pić alkohol na dworcach kolejowych i autobusowych? To nowy pomysł PiS
Autor: pixabay

Posłowie będą obradować nad możliwością sprzedaży piwa i alkoholu niskoprocentowego na dworcach kolejowych i autobusowych. To nowy pomysł PiS. Projekt nowelizacji ustawy w tym zakresie trafił właśnie do Sejmu.

Po słowach Jarosława Kaczyńskiego posłowie PiS chcą rozszerzyć listę miejsc sprzedaży alkoholu

Picie alkoholu to jeden z głównych tematów w przestrzeni publicznej w ostatnich dniach. Ciągle nie milkną echa sobotniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat niskiej dzietności w Polsce. Teraz posłowie PiS będą obradować na pomysłem zezwolenia na picie alkoholu na dworcach kolejowych i autobusowych. Projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi trafił właśnie do Sejmu - informuje Wirtualna Polska. 

Zezwolenie na spożywanie piwa i niskoprocentowych trunków (do 4,5 proc. alkoholu) ma wpłynąć pozytywnie na przedsiębiorców, prowadzących lokale gastronomiczne na dworcach kolejowych i autobusowych. Obecne przepisy, zabraniające sprzedaży alkoholu w tych miejscach, mają znacząco obniżać im przychody. 

- Projektowana zmiana jest likwidacją prawnego reliktu, zmniejszy ograniczenie wolności działalności gospodarczej, zwiększy natomiast atrakcyjność, a tym samym zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej w budynkach dworców, przez co przyczyni się również do większych wpływów z tytułu podatków dochodowych – napisano w uzasadnieniu.

Jak podaje Wirtualna Polska, liberalizacja przepisów odnośnie sprzedaży alkoholu na dworcach to element większego programu rządu, którego celem ma być usuwanie niepotrzebnych barier administracyjnych i prawnych.

Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22
Źródło: Będzie można pić alkohol na dworcach kolejowych i autobusowych? To nowy pomysł PiS
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE