Banksy w Warszawie. Niespodzianka w Centrum Praskim Koneser [12.02.2021]

2021-02-12 21:15
Wystawa Banksy’ego w Warszawie. „Dla Polski szykujemy wielką niespodziankę”
Autor: Koneser https://koneser.eu/the-art-of-banksy-without-limits/

Banksy w Warszawie. Prace jednego z najbardziej znanych artystów sztuki ulicznej znalazły się w Centrum Praskim Koneser. Wystawa jest otwarta od 12.02.2021. Na odwiedzających czeka niespodzianka - "coś, czego do tej pory nie było"!

Banksy w Warszawie

"The Art of Banksy. Without Limit” to jedna z najgłośniejszych wystaw ostatnich lat. Od 12.02.2021 w Centrum Praskim Koneser można oglądać prace Brytyjczyka, jednego z najsłynniejszych artystów w historii street art’u. Wystawa zawiera najpopularniejsze graffiti artysty takie jak np. “Girl with Balloon”, “Bomb Hugger”, “Police Kids”,“Flower Thrower” czy “Pulp Fiction”. Jak mówi Anna Czerniejewska, co-promotor wystawy: - Chcemy pokazać twórczość Banksy'ego w jednym miejscu. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić, żeby przemierzyć cały świat, by zobaczyć „na żywo” poszczególne dzieła. Wystawa zbudowana jest w formie opowieści o twórczości artysty. To pewnego rodzaju „Tribute to Banksy”. Pokażemy także kontekst poszczególnych prac.

Wystawa jeździ po świecie od 2016 roku. Jej pomysłodawcą był turecki biznesmen, którego rodzina doświadczała niesprawiedliwości społecznych. Jego zdaniem, popularyzacja zaangażowanych społecznie dzieł Banksy’ego zwróci uwagę na pewne problemy. Pierwszym przystankiem wystawy był Stambuł. Obecnie co pół roku wystawa przemieszcza się po Europie. Dotarła też m.in. do Australii i Arabii Saudyjskiej. Do Warszawy przyjechała z Wiednia. Banksy to artysta street art'u. 

Banksy: Kim jest? Skąd pochodzi?

Artysta tworzy anonimowo. Nikt nie zna jego tożsamości. Jedyne, co o nim wiadomo to, że pochodzi z Wielkiej Brytanii i ma prawdopodobnie ok. 47 lat.

Banksy w Warszawie: Do kiedy wystawa zostanie w Centrum Praskim Koneser? Ceny biletów

Wystawa powinna zostać w Warszawie do 11 kwietnia. Ceny biletów normalnych to 60 zł. Wystawa „The Art of Banksy. Without Limit” będzie czynna przez cały tydzień. W dni robocze od godz. 12.00 do 20.00, a w weekendy od 10.00 do 20.00.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE