Awantura o neon z Nowolipek! Czy wróci z Pragi na Muranów?

2021-02-19 14:08
neon
Autor: fot. Ada Gorzka

Mieszkańcy Muranowa nie dają za wygraną i upominają się o słynny neon. "Mydła Farby" wzięło pod swoje skrzydła Muzeum Neonów na czas remontu kamienicy na której napis wisiał- jednak choć prace dawno się skończyły, to na Muranowie po słynnej ozdobie wciąż nie ma śladu.

Muzeum Neonów w Warszawie
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Awantura o neon z Nowolipek! Chodzi o napis "Mydła Farby " który przez lata wisiał na elewacji kamienicy przy ulicy Nowolipki. Kilka lat temu, kiedy się zepsuł, Muzeum Neonów zaproponowało jego naprawę. I choć na Muranów wrócił, to niestety na krótko.

"Po jakimś czasie zaczęto remont elewacji i na ten czas umieszczono w Muzeum Neonów. Niestety, do teraz stamtąd nie wrócił. Liczymy że Muzeum odda neon, bo nie jest on ich własnością"- mówi Urszula Niemirska, społeczniczka i mieszkanka Muranowa.

Muzeum zarzuty o przywłaszczenie odpiera i twierdzi że przechowuje go zgodnie z umową, która nie określa daty powrotu neonu na Muranów.

"Kwestię przyszłości neonu Mydła Farby i jego powrotu na Muranów, omawiamy ze wspólnotą Nowolipki 13. Będziemy to robić, o ile wspólnota wciąż jest gotowa na współpracę w tej kwestii"- mówi Witold Urbanowicz z Muzeum Neonów.

Chodzi między innymi o kwestie transportu i montażu neonu na kamienicy- a te lokalni aktywiści chcą sami pokryć, pieniędzmi ze społecznej zbiórki.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE