Awantura o ławeczki na Targówku. Grają melodię, której... nie da się wyłączyć?

2021-02-24 15:22

Na Targówku - awantura! Chodzi o trzy solarne ławeczki, które umożliwiają nie tylko naładowanie telefonu, ale także posłuchanie muzyki związanego z okolicą kompozytora, Józefa Elsnera. Siedziska budzą wątpliwości mieszkańców, a co gorsza- zostały uszkodzone przez wandali. Walkę z nimi zapowiedziała lokalna radna.

Grające ławeczki na Targówku
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Mówi się że muzyka łagodzi obyczaje a zamiast tego, na Targówku podgrzewa nastroje. Wszystko z powodu trzech ławeczek które pojawiły się na Zaciszu i Targówku Fabrycznym, które grają... muzykę kompozytora Józefa Elsnera, nauczyciela Fryderyka Chopina i dawnego właściciela terenu, który dziś od jego nazwiska nazywany jest Elsnerowem.

Niestety, nie wszystkim mieszkańcom grające ławeczki przypadły do gustu.

Mieszkańcy skarżą się, że muzyka jest głośna i nie da się jej regulować - przyciski które miały temu służyć zostały zniszczone przez wandali.

Ławeczki są zasilane bateriami słonecznymi, a oprócz posłuchania muzyki, pozwalają też na naładowanie telefonu. Pojawiły się na Targówku dzięki zwycięstwu w budżecie partycypacyjnym, o czym przypomina jedna z pomysłodawczyń projektu, lokalna radna Katarzyna Górska-Manczenko.

"Projekt udało się zrealizować, bo głosowali na niego mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Zwyciężył dużą liczbą głosów i powstał w konsultacji z mieszkańcami. Ławeczki znajdują się w pewnej odległości od domów mieszkalnych, jedna z nich blisko placu zabaw"- mówi radna.

Koszt ławeczki to kilkanaście tysięcy złotych. Jedna z nich została już zniszczona przez wandali.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE