Zatrzymany ws. okradzionej Australijki

i

Autor: Policja.pl/srodmiescie.policja.gov.pl/

Australijka straciła 350 tys. złotych. Ktoś się pod nią podszył w banku

2023-03-09 13:43

Australijka straciła 350 tys. złotych przez wyrobiony na jej dane nowy dowodów osobisty, który umożliwił oszustom zmanię haseł dostępu do konta. Policjanci ze Śródmieścia i Legionowa zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o ten czyn i zapobiegli kolejnemu przestępstwu.

Kobieta z Australii została w perfidny sposób okradziona. Dzięki współpracy policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz policjantów z Legionowa udało się zatrzymać dwie osoby podejrzane o oszustwo na szkodę Australijki.

Funkcjonariusze ze Śródmieścia i Legionowa zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o oszustwo i tym samym zapobiegli kolejnemu przestępstwu.

Czytaj także: Policjanci spełnili największe marzenie Wiktora. Wzruszająca akcja funkcjonariuszy

Australijka została okradziona na 350 tys. złotych

Organizator procederu wyrobił kobiecie z Australii dowód osobisty, dzięki któremu jego zatrzymana towarzyszka zmieniła hasła do rachunku bankowego, co pozwoliło na wypłatę pieniędzy. 

Jako pierwsza w ręce policji wpadła 66-latka. Kobieta przyszła do banku w Legionowie wypłacić z cudzego rachunku 420 000 złotych. Jak ustalili policjanci, to była jej czwarta wizyta w placówce bankowej. Już wcześniej 66-latka wypłaciła z konta łącznie 350 000 złotych. Posługiwała się przy tym fałszywym dokumentem i zmienionymi hasłami.

Czytaj także: Policja zlikwidowała domową plantację marihuany na Żoliborzu

W policyjnym żargonie osobę taką nazywa się "słupem", na którego organizator przestępstwa wyrabia niezbędny dokument i wysyła go po pieniądze. W tym przypadku był to 40-letni mężczyzna, którego zatrzymano w jednym z mieszkań w Warszawie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu, z góry powziętym zamiarem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście oboje zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Za to przestępstwo obojgu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcia: Nowe konie służbowe w policji. Tuzin zwierząt przeszedł atestację

Antek Królikowski zatrzymany przez policję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE