Ulicami przeszła centralna procesja Bożego Ciała. Wystrój ołtarzy nawiązuje do hasła „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Wydarzenia

Kierowca audi wjechał w procesję Bożego Ciała. Sprawcy wciąż szuka policja

2023-06-09 13:34

Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartkowe południe podczas procesji Bożego Ciała na Ursynowie w Warszawie. Kierowca czarnego audi A6 wjechał w tłum ludzi, próbując się przecisnąć. Policja informuje, że wciąż szuka kierującego pojazdem.

W procesji Bożego Ciała na Ursynowie brały udział setki osób. W czasie pochodu w zebrany tłum wjechał samochód, który próbował przeciskać się między ludźmi. Parafianie powiadomili o incydencie policję.

Wjechał w procesję Bożego Ciała

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w okolicach czwartkowego południa. Pierwszym, który potwierdził informację o tym zajściu, był ksiądz Tomasz Bieńkowski, wikary z parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego na ursynowskiej Wolicy, uczestniczący w procesji. Ksiądz poinformował, że o wszystkim została powiadomiona policja. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i wymagających opieki medycznej. 

– Przez ułamek sekundy widziałem, jak samochód z segmentu D (klasy średniej) przeciskał się przez procesję. Doszło do tego przy drugim ołtarzu, około południa. Parafianie powiadomili o tym policję – powiedział w rozmowie z portalem haloursynow.pl.

Policja szuka kierowcy

Do zdarzenia miało dojść blisko ul. Nugat, na wysokości kapliczki katyńskiej. Wściekli świadkowie opisują niebezpieczną sytuację w mediach społecznościowych.

"Piłowanie katolików w praktyce: w tłum na procesji w jednej z parafii w Wawie wjechał facet w aucie. Potrącił kilka osób, posiniaczył lusterkami. Każdy wiedział, ze ten krótki odcinek przez 20 minut będzie zamknięty. Ale król życia życzy sobie jechać. Teraz. Sprawa na policji" – opisała pani Magda.

W rozmowie z redakcją Eska Warszawa oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, asp. Iwona Kijowska poinformowała, że trwają czynności prowadzone przez służby w celu zatrzymania sprawcy zdarzenia. Na obecną chwilę kierowca nie został jeszcze ujęty przez funkcjonariuszy. Asp. Iwona Kijowska mówi jednak o "nadinterpretacji całego zajścia". Prawdopodobnie nie było ono tak zagrażające życiu, jak wskazywali świadkowie.

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało ciągle kultywowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE