Alert RCB dla mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Burze z gradem i silny wiatr

2022-07-01 10:52
Burza nad Warszawą
Autor: jo Burzowe chmury nad Warszawą

Po upalnym piątku mieszkańców Warszawy i okolic czekają groźne burze z gradem i bardzo silnym wiatrem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert, w którym ostrzega przed nagłą zmianą pogody.

Mieszkańcy Warszawy i Mazowsza, podobnie jak innych regionów Polski, otrzymali w piątek, 1 lipca alert RCB.

Alert RCB: burze z gradem, silny wiatr

"Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.07) burze z gradem i silny, porywisty wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - czytamy w wiadomości SMS.

Piątek upalny z gwałtownymi burzami i trąbami powietrznymi

W piątek, 1 lipca, w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu do 25 st. C, a na południowym – wschodzie do 37 st. C.

IMGW ostrzega! Trąby powietrzne i gwałtowne burze nad Polską

- Przez cały dzień będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju lokalnie będzie deszczowo – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski i dodał, że w ciągu dnia prognozowane są gwałtowne burze.

- Na zachodzie kraju oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreślił. W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty do 90 km/h, lokalnie do 130 km/h.

Od poniedziałku powrót upałów i burz

W nocy z piątku na sobotę strefa burz przesunie się nad wschodnią część kraju, a od zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

- Weekend będzie nieco chłodniejszy, ale już od poniedziałku prawdopodobnie czeka nas powrót upałów i burze - podsumował Folwarski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE