Alarm przeciwpożarowy w tunelu POW! Systemy zadziałały

i

Autor: Piotr Lis/SUPER EXPRESS

Alarm przeciwpożarowy w tunelu POW: Znamy szczegóły!

2022-06-20 16:41

To pierwsza taka sytuacja od grudniowego otwarcia tunelu. Służby skontrolowały tunel - alarm okazał się fałszywy. Była to jednak dobra okazja do sprawdzenia systemów bezpieczeństwa działających w tunelu. Te nie zawiodły. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Fałszywy alarm

Gigantyczne korki w Warszawie od samego rana. Służby otrzymały alarm przeciwpożarowy z tunelu POW. To automatyczna informacja, którą wysyłają systemy bezpieczeństwa zamontowane w tunelu. Wjazd do tunelu został zablokowany przez szlaban, a samochody stanęły na długie godziny. Pod ziemię wjechali straży - po ich interwencji okazało się, że alarm jest fałszywy. W tunelu nie doszło do wypadku, ani pożaru. Systemy zadziałały jednak właściwie.

- To przykład ich działania w prawdziwej sytuacji - nie tylko na papierze, ale na żywym organizmie. Nie chcemy oczywiście żeby to się powtarzało, ale to, co przygotowane, zaprojektowane - zadziałało - tłumaczy Szymon Piechowiak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prócz zamknięcia szlabanów, rozważano także możliwość ewakuowania, czyli wymontowania części barierek i zawrócenia kierowców na sąsiednią fragment jezdni. Następuje to po półgodzinnym zamknięciu przeprawy. Nie było jednak takiej konieczności. Teraz drogowcy sprawdzają, co było przyczyną alarmu. To prawdopodobnie wina drobnej awarii jednej z instalacji elektrycznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata Bonikowska: Niemcy mają kaca, wiedzą, że zbłądzili

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE