Siedmiu policajntów z koronawirusem, a kilkuset poddanych przymusowej kwarantannie! [KORONAWIRUS W POLSCE]

2020-03-23 12:35
policja kwarantanna
Autor: materiały Lubuska Policja Policjanci sprawdzają objętych kwarantanną.

U siedmiu policjantów wykryto koronawirusa. Są to funkcjonariusze z różnych części kraju, a dane na ten temat przekazuje Komenda Główna Policji. Ilu mundurowych objęła kwarantanna? Dowiedzcie się więcej na ESKA.p Warszawa!

7 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 509 funkcjonariuszy na kwarantannie. Te informacje ustalił nasz reporter Szymon Kępka. Chodzi o osoby, u których zanotowano pozytywny wynik. Prawdopodobnie nie jest to związane z wykonywanymi obowiązkami, a kontaktami poza służbą - mówi KGP.

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Jest 90 funkcjonariuszy którzy odbyli kwarantannę i wrócili już do służby, to z tych 509 którzy od początku działań byli poddani izolacji, a więc ponad 400 jest nadal poza służbą. Mowa tutaj o danych z całego kraju.

Policja kontroluje osoby poddane domowej kwarantannie. Sprawdzono do tej pory niecałe 80 tysięcy osób. Ujawniono 318 nieprawidłowości. Policjanci notują także prośby o pomoc w obowiązkach domowych, jak wynoszenie śmieci, wysyłanie przesyłek czy zakupy. Chodzi o 180 takich przypadków.

To są przypadki gdy osoby nie przebywały w miejscu, w którym miały odbywać kwarantannę lub narażały na kontakt inne osoby - na przykład w sklepach. Mówimy tu o zachowaniach skrajnie nieodpowiedzialnych - mówił Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE