PKiN

i

Autor: Getty images

Kosmiczna kwota za 300 metrów ulicy! To najdroższe jezdnie w Polsce

2021-11-16 17:11

W centrum stolicy powstaną jedne z najdroższych ulic w Polsce! Za dwa odcinki o łącznej długości 300 metrów miasto zapłaci kosmiczną sumę. Ile jest warta jezdnia? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Chodzi o nienazwane jeszcze ulice, które przynajmniej na razie oznaczone zostały roboczymi numerami: 5KDL i 8KDL. Jedna z nich ma odchodzić w bok od Marszałkowskiej przy budowanym od pewnego czasu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Drugą zaplanowano w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki od strony parku Świętokrzyskiego.

- Wysoka cena wynika z tego, że bardzo podrożały materiały budowlane, ale też mają to być ulice reprezentacyjne. Dlatego nie będzie tam betonu, a będzie granit - mówi rzecznik stołecznego zarządu rozbudowy miasta Małgorzata Gajewska.

Jest wielce prawdopodobne, że w centrum w najbliższym czasie powstanie więcej tego typu drogich, nawet jak na europejskie standardy ulic. Te, o których jest obecnie mowa, mają zostać wytyczone do zakończenia budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2023 roku. Mają kosztować 26, 5 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE