17 tys. uczniów w Warszawie nie ma dostępu do komputera! Trwa zbiórka sprzętu

2020-12-14 12:32

Warszawskie metro i miejskie wodociągi dołączyły do miejskiej zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów! Od marca - aby ułatwić naukę w czasie pandemii - Warszawa przekazała do szkół już 5 tysięcy komputerów. Kolejnych 240 komputerów ma trafić do uczniów jeszcze w tym tygodniu.

Sedno Sprawy - Piotr Müller

17 tys. uczniów w Warszawie bez komputerów!

Z ankiety, przeprowadzonej przez władze Warszawy wynika, że 17 tysięcy warszawskich uczniów nie ma na co dzień dostępu do komputera. Znaczy to, że w czasie nauki online, która ma obowiązywać co najmniej do połowy stycznia -są częściowo wykluczeni z lekcji i podstaw edukacji, które ma im zapewnić państwo.

- To niedopuszczalne. Bo nie ma takiej możliwości, żeby jakikolwiek uczeń przygotowywał się do matury czy egzaminu ośmioklasisty, korzystając tylko i wyłącznie z komórki lub dzieląc komputer z rodzicami czy rodzeństwem - mówi Piotr Borczyński, przewodniczący Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. W związku z tym, Młodzieżowa Rada miasta stołecznego Warszawy, wspólnie z miejskimi spółkami - wodociągami i metrem warszawskim, mieszkańcami, a także władzami miasta przekazała ​60 komputerów do uczniów na Targówku.

Dzięki zbiórce do uczniów trafiło już 5 tysięcy komputerów 

Od marca - aby ułatwić naukę w czasie pandemii - Warszawa przekazała do szkół już 5 tysięcy komputerów.Kolejnych 180 komputerów ma trafić do uczniów warszawskich szkół jeszcze w tym tygodniu.

- Edukacja powinna być dostępna dla wszystkich. Kiedy przeprowadziliśmy ankietę wśród warszawskich uczniów i nauczycieli, okazało się, że ponad 17 tys. uczniów i ponad 5 tys. nauczycieli nie posiada sprzętu komputerowego. Właśnie dlatego zaczęliśmy zbiórkę sprzętu oraz zakupiliśmy tysiące laptopów z funduszy unijnych. Ale na tym się nasza pomoc nie skończy. Wsparcie wciąż jest potrzebne - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: Autobus przewiózł pierwszych pacjentów do Szpitala Narodowego! Zobacz zdjęcia [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE