Strajk Kobiet

i

Autor: Grzegorz Żukowski flickr.com Strajk Kobiet

14 kobiet z mostu: MARSZ 11. LISTOPADA ODWOŁANY [AKTUALIZACJA]

2021-11-10 13:15

Na 11. listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, zaplanowano w Warszawie wydarzenie "Niepodległa Dla Wszystkich: 11 Listopada Bez Zadymy". To zgromadzenie i marsz organizowane przez grupę 14 kobiet z mostu. W naszym artykule sprawdzicie, gdzie i o której odbywa się wydarzenie.

AKTUALIZACJA 10.11 - Marsz kobiet odwołany

W środę, 10.11, aktywistki z grupy 14 kobiet z mostu poinformowały, że demonstracja "Niepodległa Dla Wszystkich" nie obędzie się. Decyzję wyjaśniają w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Post zamieszczamy poniżej.

Marsz Niepodległości 2021 będzie miał status wydarzenia nielegalnego. To po decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który 27. października uwzględnił odwołanie prezydenta stolicy ws. decyzji Wojewody Mazowieckiego o uznaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego na lata 2021-2023. Utrzymanie tej decyzji pozwoliło na zarejestrowanie wydarzenia Niepodległa Dla Wszystkich: 11 Listopada Bez Zadymy. Odbędzie się ono pod hasłem #FaszyzmSTOP. Organizuje je grupa 14 kobiet z mostu. Znane są szczegóły wydarzenia oraz trasa planowanego marszu. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Jakie są aktualne zalecenia dotyczące płynów w diecie niemowląt?

Niepodległa Dla Wszystkich: 11 Listopada Bez Zadymy - GODZINA i MIEJSCE

Wydarzenie 11. listopada ma się rozpocząć na Rondzie Dmowskiego o 12:00. Na początku będzie to około dwugodzinne zgromadzenie stacjonarne, podczas którego zaproszeni mówcy i mówczynie będą poruszać tematy związane z bieżącą sytuacją w Polsce.

Trasa marszu

Po zakończeniu części stacjonarnej dobędzie się marsz na trasie: Rondo Dmowskiego - Aleje Jerozolimskie - Rondo De Gaulle'a - Stadion Narodowy. Organizatorki zaznaczają, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek, marsz może się zakończyć przed wejściem na most Poniatowskiego. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na FB, oraz w poniższym wpisie:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE