13-latek tonął w kąpielisku, zmarł w szpitalu. Dramat w Trzcianach

2022-08-05 15:30
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

W czwartek 4 sierpnia służby ratunkowe przez półtorej godziny reanimowały chłopca, u którego ustały funkcje życiowe. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało 13-latka do szpitala, gdzie zmarł kilka godzin później.

Do prawdziwej tragedii doszło w czwartek 7 sierpnia w podwarszawskich Trzcianach (gm. Jabłonna) w powiecie legionowskim. Służby ratownicze ruszyły do akcji około godz. 16:00, zaraz po otrzymaniu informacji, że 13-letni chłopiec zaczął tonąć w miejscowym kąpielisku.

Dramat pod Warszawą

Ratownicy mieli duże problemy z odnalezieniem chłopca w wodzie. Same poszukiwania trwały pół godziny. Następnie przeprowadzono aż półtoragodzinną akcję reanimacyjną. Około godz. 17:30 u 13-latka wróciły funkcje życiowe. Chłopiec został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwsze wiadomości były optymistyczne, ale skończyło się tragicznie.

- Niestety 13-letni chłopiec zmarł w szpitalu. To dla nas ciężkie chwile. Wszyscy jesteśmy przybici. Jeszcze 4 sierpnia każdy z nas cieszył się z cudu – powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" podkomisarz Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Mały Henio potrzebuje pomocy. Koncert charytatywny w domu pomocy społecznej w Pruszkowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE