Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Adam Kliczek, Wikimedia Commons

11 listopada Warszawa - obchody. 27 gromadzeń w Warszawie i Marsz Niepodległości. Co będzie się działo?

2021-11-11 10:17

Ratusz zarejestrował na 11 listopada aż 27 zgromadzeń. Do tego dochodzi Marsz Niepodległości, któremu rządzący nadali status wydarzenia o charakterze państwowym. Jego trasa będzie się pokrywać z trasą innego zgromadzenia. Czy Warszawę 11 listopada czeka paraliż?

Agenci FBI szukają w rzece poćwiartowanego ciała swojego rodaka

Utrudnień nie unikniemy

Urzędnicy mówią wprost, że nie trasy nie wszystkich zgromadzeń da się przewidzieć. Zwłaszcza w centrum Warszawy utrudnień nie będzie dało się uniknąć. - Cała ulica Marszałkowska od Ronda Dmowskiego do Placu Bankowego. Również Aleją Jana Pawła II, Tytusa Chałubińskiego w kierunku AK Radosław są te marsze, również od Placu Konstytucji w kierunku Agrykoli... - wymienia Monika Beuth-Lutyk z urzędu miasta.

Miasto przyjęło te zgłoszenia zgromadzeń, które są organizowane w różnych miejscach i różnych godzinach. Tam, gdzie trasy i godziny się pokrywały - urzędnicy interweniowali u organizatorów, aby ci zmienili trasy lub godziny. Wyjątkiem stał się Marsz Niepodległości, który dzięki rządzącym nie odbędzie się na zasadach o zgromadzeniach publicznych.

W większości zgromadzenia zostały zgłoszone przez osoby prywatne. Nie brakuje też tych zgłoszonych przez organizacje.- Wiemy, że zarówno Młodzież Wszechpolska jak i innne organizacje o różnych poglądach z takimi zgromadzeniami w miasto ruszą 11 listopada - mówi Monika Beuth - Lutyk.

Komunikacja? Lepiej nie liczyć na tramwaj czy autobus

Ten, kto czeka na jasne wytyczne odnośnie tego jak zmienią się trasy tramwajów i autobusów, może się nie doczekać. Urzędnicy zachęcają do korzystania z...metra i kolei!

- Spodziewamy się dużych zmian w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego tego dnia - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego - Na stronie internetowej WTP i w mediach społecznościowych będziemy na bieżąco informowali o zmianach w funkcjonowaniu transportu publicznego.

Jednocześnie urzędnicy podkreślają, że użytkownicy komunikacji miejskiej będą mogli korzystać na podstawie biletu ZTM z Kolei Mazowieckich w 1 i 2 strefie oraz z pociągów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Dworzec Zachodni - Dworzec Wschodni.

Honorowanie biletów komunikacji miejskiej w tych środkach transportu będzie obowiązywać od 4 rano do północy.

QUIZ: „Harcerstwo w PRL”. Tylko prawdziwe druhy zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Zabawa w podchody za dnia była bezpieczniejsza od nocnej, ponieważ:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE