10 tysięcy złotych dofinansowania za zbieranie deszczówki. Warszawa inwestuje

2020-06-15 13:37
Deszczówka
Autor: archiwum muratordom Gdy nie ma możliwości odprowadzenia wody deszczowej do kanalizacji, trzeba zagospodarować wodę deszczową na działce. Dowiedz się, co zrobić z deszczówką i do czego służą drenaże, skrzynki rozsączające oraz studnia chłonna.

Warszawa inwestuje w zbieranie deszczówki i zatrzymywanie wody. Będą dotacje dla mieszkańców i przedsiębiorców w stolicy. Nawet do 10 tysięcy złotych.

Pieniądze za zbieranie deszczówki

Projekt ten ma wpłynąć na rozwój systemu zbierania i przechowywania wody w naturalnych zbiornikach. Także tych działających przy domach i gospodarstwach. Według zasad projektu o dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne i przedsiębiorcy, którzy nie są finansowani z publicznych pieniędzy, a którzy chcą zbierać wodę, np. w swoich ogródkach czy skwerkach.

Ile pieniędzy można dostać?

Można liczyć maksymalnie na 4 tysiące złotych dofinansowania - to dla osoby fizycznej, i do 10 tysięcy dla przedsiębiorcy. Mowa także o 80 procentach zwrotu kosztów całej instalacji.

Czytaj także: Wisła wysycha! W Warszawie można już stanąć suchą nogą na środku jej koryta!

Ratusz zapewnia także, że chce zająć się dostosowaniem powierzchni do retencji wód. Chodzi tutaj o przekształcanie dróg, chodników i innych miejsc użyteczności publicznej z asfaltowych i betonowych na bardziej ekologiczne i pozwalające w naturalny sposób magazynować wodę. Oznacza to także rozwój łąk kwietnych i terenów zielonych.

Na retencję wody i dofinansowanie zbiorników magazynujących deszczówkę, ratusz chce wydać 3,5 mln złotych. Wnioski o dotację na budowę zbiorników do zbierania deszczówki można składać do końca lipca. 

Budowa nowego basenu w Obornikach Śląskich
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE