Zrób zakupy i wspomóż sopockie schronisko! „Aukcja Charytatywna im. psa Czestera” już 26 września

2021-09-10 8:39
Aukcja charytatywna
Autor: Archiwum prywatne

Dzieła sztuki, vouchery czy koszulka z podpisami najlepszych koszykarzy. To i znacznie więcej już 26 września będzie można wylicytować podczas „Aukcji Charytatywnej im. psa Czestera”. Organizatorzy chcą w ten sposób zebrać środki na rzecz sopockiego schroniska, a przy okazji – głównemu bohaterowi akcji – Czesterowi – znaleźć nowy, kochający dom.

– Czester to mały, ale trochę "przypakowany" jamnik. Wierzymy, że po tym spotkaniu nasz ulubieniec znajdzie rodzinę, która go pokocha. By nigdy więcej nie musiał już być w schronisku – mówi Joanna Karnowska, wolontariuszka w Sopotkowie i pomysłodawczyni całej akcji.

Pierwsza aukcja na rzecz sopockiego schroniska odbyła się w 2019 r. Wówczas, bohaterem wydarzenia był Bonus – 12-letni rezydent azylu.

– Nie wierzyliśmy w to, co się wydarzyło. Wystarczyło jedno popołudnie, a my zebraliśmy na rzecz Sopotkowa ponad 21 tys. zł. Do tego, nasz kochany Bonus znalazł wówczas dom. Nowi opiekunowie dali mu miłość, cierpliwość i zrozumienie, po kilkunastu latach spędzonych w schronisku. Nasz senior nie mógł wtedy lepiej trafić – dodaje Karnowska.

Rok później „twarzą” całego wydarzenie był Misiu. Plany pokrzyżowała jednak pandemia. – Nie udało się wówczas przeprowadzić aukcji, ale Misiu znalazł dom. To dało nam kopa, by mimo tej przerwy, kontynuować naszą akcję – podkreśla wolontariuszka.

W tym roku wielka aukcja odbędzie się 26 września w klubie Atelier w Sopocie. Na aukcji wystawione zostaną dzieła sztuki przekazane przez trójmiejskich artystów takich jak: Marek Okrassa, Alicja Domańska, Mieto Olszewski, Teresa Kalman, Sławka Ligenza – Hill, Bente Kluge czy Magdalena Jankowska.

– Liczymy , że po tak ciężkim czasie jakim była epidemia COVID, spotkamy się w przyjaznej atmosferze i zbierzemy przynajmniej taką samą sumę jak przy pierwszej edycji dzięki , której bezdomne psy i koty ze schroniska „Sopotkowo” będą miały godne warunki do życia. Kwotę, którą uzbieramy planujemy przekazać na diagnostykę i leczenie zwierząt, specjalistyczne karmy, posłania, suplementy diety – konkluduje Joanna Karnowska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE