Zostaw samochód na parkingu i jedź pociągiem ZA DARMO. Europejski Dzień bez Samochodu [DATA]

2021-09-16 11:11
Pociąg to szybkie i wygodne rozwiązanie.
Autor: fot. radio plus szczecin

Jak co roku, 22 września 2021 r. w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. To kulminacyjny punkt Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu każdy właściciel samochodu może podróżować pociągami za darmo.

Bezpłatne przejazdy będą możliwe w pociągach Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście.

Jedź pociągiem za darmo!

Europejski Dzień bez Samochodu jest momentem kulminacyjnym Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tą akcję, jak co roku włącza się samorząd województwa pomorskiego. 22 września przez cały dzień właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować pociągami za darmo. Wystarczy przy kontroli biletów pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Bezpłatne przejazdy dotyczą pociągów Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście. Oferta obejmuje obszar całego województwa, a więc obszaru ograniczonego stacjami: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice.

Autobusy i tramwaje

Bezpłatne w tym dniu będą nie tylko przejazdy koleją. Podobną decyzję podjął Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że posiadacze pojazdów będą mogli za darmo jeździć autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie 14 gmin tworzących MZKZG. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską 22 września 2021 r. wprowadził również Słupsk.

Poradnik Zdrowie: kaszel - rodzaje, przyczyny, leczenie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE