Zmiana terminu rekrutacji na Uniwersytet Gdański. Wszystko przez opóźnione matury

2020-06-19 16:28
Tegoroczni maturzyści mogą być spokojni o rekrutację na Uniwersytet Gdański
Autor: Patryk Rosiński Tegoroczni maturzyści mogą być spokojni o rekrutację na Uniwersytet Gdański

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa zarówno w szkołach jak i na uczelniach wyższych doszło do wielu zmian. Zajęcia oraz obrony na Uniwersytecie Gdańskim odbywały się zdalnie przez Internet. W szkołach średnich natomiast matury odbyły się w późniejszym niż zwykle terminie. UG wychodząc na przeciw tegorocznym maturzystom, przełożyło termin rekrutacji.

Rekrutacja na Uniwersytet Gdański choć później niż zwykle, odbędzie się w ten sam sposób co w latach ubiegłych, czyli przez Internet. Władze uczelni podjęły decyzję o zmianie terminu w związku z przesunięciem w czasie matur. To pozwoli wszystkim przyszłym studentom na spokojną rekrutację i uzupełnienie danych o wyniki egzaminu dojrzałości. Podania na studia będzie można składać od 1 lipca.

- Uspokajamy wszystkich przyszłych studentów, każdy zdąży złożyć podanie podczas tegorocznej rekrutacji - mówi Beata Czechowska-Derkacz z Uniwersytetu Gdańskiego. Posłuchaj:

Posłuchaj jak w tym roku będzie wyglądała rekrutacja na Uniwersytet Gdański:

To nie koniec zmian, jakie przygotowały władze Uniwersytetu Gdańskiego. Praktycznie co roku kandydaci mogą wybierać w poszerzonej ofercie. Na uczelni w tym roku otworzone zostaną kolejne dwa nowe kierunki.

- Nowe kierunki mogą zainteresować przyszłych studentów, w szczególności tych, którzy myślą w przyszłości o pracy na morzu - dodaje Czechowska-Derkacz. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie nowe kierunki zostaną otworzone na Uniwersytecie Gdańskim:

Rekrutacja na poszczególnych kierunkach kończyć się będzie w drugiej połowie sierpnia. Dokładny terminarz oraz etapy rekrutacji dostępne są na stronie rekrutacji na Uniwersytet Gdański.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE