Zimno i mokro - tak będzie w majówkę. Klimatolog: "Nie ma w tym nic nadzwyczajnego"

2021-04-29 16:00
deszcz
Autor: Pixaby

O grillowaniu raczej można zapomnieć. Chyba, że w kurtkach i pod zadaszeniem. Pogoda na majówkę zapowiada się paskudnie w Trójmieście. Szanse na słońce tylko w jeden dzień, ale niestety bez upałów.

- Sobota na ogół z większą ilością słońca, nie powinno padać. Chłodno, czyli około 11-12 stopni. Nad samym morzem jeszcze chłodniej, około 8. W niedzielę na Pomorzu również nie będzie aż tak bardzo źle, ponieważ te najsilniejsze opady przesuną się bardziej na południe. Nie będą też bardzo intensywne. Niestety nadal ciepło nie będzie, około 12 stopni - mówi synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Warto dodać, że powyższe dane dotyczą temperatury za dnia. W weekendowe noce pojawią się przymrozki, miejscami do -3 stopni. - Taka pogoda w tym okresie to nic nadzwyczajnego - uspokaja klimatolog Dawid Biernacik. - Pod względem naszego klimatu, nie jest to zjawisko, które często występuje, ale jest całkowicie normalne. Warto podkreślić, że średnia temperatura powietrza dla pierwszych trzech dni maja w Polsce wynosi zaledwie 12 stopni. Fakt, tegoroczny kwiecień jest dosyć chłodny, będzie kilka stopni chłodniejszy od średniej z ostatnich 30 lat, ale bywały też i chłodniejsze kwietnie - pociesza klimatolog. Synoptycy zalecają, by w majówkę śledzić komunikaty z IMGW, ponieważ lokalnie mogą pojawiać się ostrzeżenia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE