Zawężenie al. Zwycięstwa i remonty dwóch zatok autobusowych w Gdyni

2021-09-22 20:00
Zawężenie al. Zwycięstwa w Gdyni
Autor: Paweł Lemke

Aleja Zwycięstwa w Gdyni zawężona do jednego pasa ruchu! A to w związku z remontem przystanku "Zwycięstwa-Wielkopolska 01" w kierunku Centrum, za mostem nad rzeką Kaczą. Kierowcy, przygotujcie się na korki...

- Jest to zatoka pomiędzy ulicami Powstania Styczniowego, a Weteranów. W związku z tą modernizacją został zamknięty jeden pas ruchu w kierunku Centrum. Trwają tam prace polegające na frezowaniu nawierzchni. Utrudnienia potrwają do końca października tego roku - mówi Hanna Wyszyńska z zarządu dróg i zieleni w Gdyni. Przy okazji wymienione zostaną tu również między innymi balustrady nad rzeką Kaczą.

Równolegle rozpoczął się remont drugiej zatoki autobusowej. Chodzi o przystanek Obłuże Centrum 05 na wjeździe na Estakadę Kwiatkowskiego. - Tam trwają obecnie rozbiórki krawężników i chodników. Ta zatoka również zyska po modernizacji nowe płyty chodnikowe, będą one wyposażone w płyty fakturowane. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji przysiadaki, nową wiatę oraz tablicę informacji pasażerskiej - dodaje urzędniczka.

W związku z remontem przystanek na Obłużu został tymczasowo przeniesiony na ulicę Unruga, około 60 metrów przed skrzyżowaniem z łącznicą Estakady Kwiatkowskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE