Zatańczyli poloneza w centrum Oruni. Co chcieli w ten sposób uczcić?

i

Autor: gdansk.pl

wydarzenia

Zatańczyli poloneza w centrum Oruni. Co chcieli w ten sposób uczcić?

2023-06-02 7:29

Przed 13:00 w niedzielę (28 maja) na ul. Gościnnej zebrał się spory tłum ludzi. Ponad 100 elegancko ubranych uczniów zatańczyła razem poloneza. Co świętowali w ten sposób?

Poloneza zatańczyli uczniowie ósmych klas z czterech szkół podstawowych, które działają na terenie dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, a więc: SP 16, 40, 56 i Gdańska Szkoła Podstawowa.

Uczniowie ustawili się więc w cztery grupy. Dwie stanęły na wysokości Ratusza Oruńskiego, a dwie - w pobliżu parafii. Najpierw ruszyła klasa ustawiona od strony Ratusza, następnie dołączały do niej pozostałe klasy. Rodzice, ze smartfonami w rękach, z zaangażowaniem robili im pamiątkowe zdjęcia i kręcili filmiki.

- podaje Gdańsk.pl

Mieszkańcy Oruni i gdyńskiego Chwarzna integrowali się na miejskich festynach. Zobacz galerię

Zatańczyli poloneza w centrum Oruni. Skąd pomysł?

Jak podaje oficjalny portal miasta Gdańsk, tańczenie poloneza przez uczniów w miejscach publicznych, reprezentatywnych dla danych miast i miejscowości, zyskuje na popularności w całym kraju. Co jakiś czas informują o tym lokalne media, a nagrania z tych wydarzeń można znaleźć w internecie.

Bardzo nam się to podobało. I tak się stało, że podczas jednego ze spotkań koleżanka z SP nr 56 zapytała: "A może my też zorganizowalibyśmy takie wydarzenie?". Wszyscy byli na "tak" -

 - przyznaje Nina Markiewicz - Sobieraj, dyrektor SP nr 16.

Przygotowania do wspólnego poloneza trwały kilka tygodni - rozpoczęły się już pod koniec kwietnia br. Polonez oruńskich ósmoklasistów był także jednym z elementów XXIII Wielkiego Festynu Rodzinnego na Oruni. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Warsztaty kulinarne z dziczyzny w leszczyńskim Ekonomiku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE