Zamiast tradycyjnych huśtawek i drabinek – tyrolka! Zjazd linowy w dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo już latem

2021-03-10 7:20
Tyrolka
Autor: gdynia.pl

Zamiast tradycyjnych huśtawek czy drabinek - tyrolka! Taka atrakcja już w wakacje będzie dostępna dla mieszkańców gdyńskiej dzielnicy - Pustki Cisowskie-Demptowo. 20-metrowy zjazd linowy z popularnej górki przy ul. Borowikowej powstanie dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

– W tej dzielnicy takiej infrastruktury zabawowej ewidentnie brakuje. Zmieniamy to. Już w wakacje tyrolka będzie dostępna dla mieszkańców – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

To nie pierwsza tego typu inwestycja w Gdyni. – Z tyrolki korzystają także mieszkańcy Małego Kacka. Zjazd linowy znajduje się przy skwerze Marka Hermana – dodaje Guć.

Autorką projektu w dzielnicy Pustki Cisowskie-Deptowo jest pani Emilia Rogała. Jak podkreśla - z tyrolki będzie mógł skorzystać każdy.

– Projekt tej inwestycji jest już gotowy. Uwzględnia on potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dostęp do siedziska tyrolki zapewni specjalna platforma. Z kolei utwardzona nawierzchnia gliniasto-żwirowa umożliwi dogodny dojazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich – podkreśla Emilia Rogała.

Kto będzie mógł skorzystać z tyrolki? Posłuchaj:

Zjazd linowy ma spełniać wymagane normy i certyfikaty bezpieczeństwa i być wykonany z materiałów odpornych na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych. Na 500-metrowym terenie inwestycji znajdą się również: ławka z podłokietnikami i oparciem, kosz na odpady oraz tablica z regulaminem.

– Projekt został wyceniony na nieco ponad 50 tys. zł. Obecnie czekamy na wybór wykonawcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z tyrolki skorzystamy już w wakacje – dodaje Rogała.

Pani Emilia także i w tym roku zaangażowała się w gdyński Budżet Obywatelski. Gdynianka proponuje między innymi powstanie strefy kiss and ride a także organizacje zajęć z samoobrony. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE