intercity

i

Autor: Wikimedia Commons/Actuell37 Zmiany w kursowaniu pociągów pod Tatry. Ruszają prace na kolejowej Zakopiance

Z Gdańska do Gdyni pociągiem dalekobieżnym - taniej i szybciej niż czymkolwiek innym

2022-05-12 16:00

Z Gdańska Głównego do Gdyni w nieco ponad 20 minut za... 4 złote! Od kilku dni obowiązuje nowa taryfa pociągów TLK i Intercity, dzięki której podróż między dwiema największymi stacjami w Trójmieście może być tańsza i krótsza od tej oferowanej przez Szybką Kolej Miejską.

- Od 5 maja br. obowiązującą jest oferta Promo. Obejmuje ona wszystkie pociągi. Teraz bilety są dostępne w pięciu progach promocyjnych, dzięki czemu w sprzedaży dostępne są bilety w cenach niższych niż do tej pory. W tej ofercie próg SuperPromo daje cenę 4 zł na relacjach trójmiejskich. Oferta Promo jest limitowana, zatem po wyprzedaniu biletów z progu SuperPromo wchodzą wyższe ceny. W ruchu lokalnym, na krótkich odcinkach, korzystanie z pociągów PKP Intercity nie jest powszechne, może jedynie stanowić pewne dopełnienie oferty pasażerskich przewozów kolejowych - mówi Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje, spółka nie zamierza konkurować z komunikacją miejską czy SKMką. - PKP Intercity jest przewoźnikiem dalekobieżnym i jego oferta ma zachęcić do wybierania kolei właśnie na takie przejazdy. PKP Intercity nie konkuruje więc z komunikacją miejską czy kolejowymi przewoźnikami regionalnymi, ale z indywidualnym transportem samochodowym w podróżach na długich dystansach. Ponadto oferta biletowa ma zachęcić podróżnych do planowania przejazdów i do wybierania pociągów w mniej popularnych porach i dniach, a więc też podróży korzystniejszych cenowo - tłumaczy Agnieszka Serbeńska.

Należy pamiętać jednak, że pociągi dalekobieżne kursują po Trójmieście dwa razy rzadziej niż kolejki SKM i zatrzymują się tylko na dużych stacjach, takich jak Gdańsk Główny, Wrzeszcz, Oliwa, Sopot i Gdynia Główna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE