Rajd z Kompasem

i

Autor: Paweł Lemke

XXI Rajd z Kompasem odbędzie się w ten weekend, tym razem w gminie Kaliska

2022-05-26 17:00

Na pewno przyda się mapa, kompas, dobre obuwie i może też... latarka! W najbliższy weekend, w północno-wschodniej części Borów Tucholskich, odbędzie się 21. Rajd z Kompasem, który po pandemii wraca do dwudniowej formuły. A to oznacza, że uczestnicy do wyboru mają również dwie trasy nocne!

- Jeśli chodzi o nocne, jest to trasa zielona 15 km i czarna 21 km. Mamy trasy rodzinne, smerfowa 10 km i różowa 12,5 km. Trasy rowerowe to żółta 40 km i fioletowa 100 km, to już jest dla prawdziwych twardzieli. I jeszcze jeżeli ktoś chce dłuższy dystans zrobić za dnia, to mamy trasę czerwoną 30 km pieszo - mówi Marcin Jank, kierownik Rajdu z Kompasem.

Zdaniem organizatorów trasy będą wyjątkowo malownicze. - Bo są i bezkresne lasy i piękne jeziora, wspaniałe rzeki, ukryte wśród lasu małe miejscowości z malowniczymi, drewnianymi domami. Naprawdę, jest się czym zachwycać - zapewnia Marcin Jank.

- Ubieramy się zapewne na cebulkę, ale zabawa będzie trwała na całego, niezależnie od warunków pogodowych - dodaje kierownik rajdu.

Baza rajdu zlokalizowana będzie w Kaliskach, 20 minut od Starogardu Gdańskiego. Zapisy w sobotę na miejscu lub na stronie zkompasem.pl