XX Rajd z Kompasem już w najbliższą niedzielę. Dobra zabawa gwarantowana!

2021-09-20 21:00
Rajd z Kompasem
Autor: Paweł Lemke

Tu przyda się mapa, kompas i dobre obuwie. Już w najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy, XX Rajd z Kompasem. Tym razem baza imprezy zlokalizowana będzie w Wejherowie. Tam, w okolicznych lasach organizatorzy przygotowali 7 tras: 5 pieszych i dwie rowerowe.

- Każdy znajdzie coś dla siebie. Niezwykle sympatyczne trasy rodzinne, jest to trasa smerfowa 10 km i trasa różowa 12,5 km. Mamy trasę pieszą długą, trasa czerwona ma liczy 30 km. Mamy też dwie trasy piesze z tak zwanymi stowarzyszami, zielona i czarna. Tu sporo punktów ustawionych jest dla zmyłki, także mamy do czynienia z łamigłówką terenową - mówi Marcin Jank, główny organizator kaszubskich rajdów na orientację "Z Kompasem". Wśród tras rowerowych mamy żółtą 40 km oraz fioletową 100 km, która jest częścią Pucharu Polski.

Wybierając się na rajd warto zadbać o ubiór. - Przede wszystkim obserwujemy jakie warunki pogodowe zapowiadane są na niedzielę. Od tych warunków uzależniamy nasz strój. Musimy pamiętać, że to już jest początek jesieni. Może być wietrznie, może być zimniej, może spaść deszczyk. Aczkolwiek, każda pogoda jest dobra do takiego startu, żebyśmy właśnie wyszli na łono natury i rozkoszowali się przestrzenią, zielonym lasem, piękną przyrodą - dodaje organizator rajdu.

Z okazji jubileuszowej edycji imprezy organizatorzy przygotowali też szereg dodatkowych niespodzianek. Zapisy na stronie www.zkompasem.pl lub w niedzielę, w bazie rajdu przed startem. Ta zlokalizowana będzie w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy Klasztornej 9 w Wejherowie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE