Wzrósł poziom wody na Bałtyku. Zaobserwowano też cofkę na Wiśle

i

Autor: gdansk.pl

Wzrósł poziom wody na Bałtyku. Zaobserwowano też cofkę na Wiśle

2022-01-21 11:42

Na Zatoce Pomorskiej i Gdańskiej oraz na Zalewie Szczecińskim i na Żuławach w czwartek, 20 stycznia 2022 r., obserwowano wzrosty poziomu morza, czego konsekwencją była cofka na Wiśle. Nasz fotoreporter zarejestrował to zjawisko w Nowym Porcie. Na zdjęciach Gdańsk Nowy Port, ul Starowiślna, Nabrzeże Zbożowe.

Już 19 stycznia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że na morskich stacjach wodowskazowych przeważają średnie, a lokalnie wysokie poziomy wody. Na Bałtyku obowiązywały ostrzeżenia przed sztormem.

Na stacjach hydrologicznych IMGW-PIB przekroczone zostały stany ostrzegawcze, a nawet alarmowe (stopień: 3 ostrzeżenie hydrologiczne) . Synoptycy IMGW-PIB ostrzegają: "W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu poziomy wody będą się wahać powyżej stanów alarmowych, szczególnie w rejonie Zatoki Gdańskiej i Zatoki Pomorskiej."

Fotoreporter miasta Gdańsk zaobserwował, jak podniósł się poziom wody na Wiśle. Na zdjęciach okolice ul. Starowiślnej w Nowym Porcie, Nabrzeże Zbożowe.

Wzrósł poziom wody na Bałtyku. Zaobserwowano też cofkę na Wiśle

i

Autor: gdansk.pl
Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE