Wzmożone kontrole parków i Starego Miasta. Gdańska straż miejska apeluje, by pozostać w domu

2020-03-27 10:40
W sobotę i niedzielę dodatkowe patrole pojawią się w dobrze znanym mieszkańcom parkach, a także na głównych ciągach pieszych, w szczególności na ulicach Głównego Miasta.
Autor: strazmiejska.gda.pl

Mieszkańcy – zostańcie w domach! To apel gdańskich strażników miejskich, którzy w najbliższy weekend przeprowadzą wzmożone kontrole terenów rekreacyjnych. Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą między innymi: Park Oruński, Park Oliwski, Park Reagana, rejon wejścia na molo w Brzeźnie oraz rezerwat przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej.

- Przypominamy, że w związku z ogłoszeniem na terytorium RP stanu epidemii obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Pieszo jednocześnie mogą poruszać się dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie gdańskiej Straży Miejskiej.

Przestrzegania tych zasad funkcjonariusze dopilnują osobiście. W sobotę i niedzielę dodatkowe patrole pojawią się w dobrze znanym mieszkańcom parkach, a także na głównych ciągach pieszych, w szczególności na ulicach Głównego Miasta. Strażnicy za pomocą urządzeń nagłaśniających będą informowali o zagrożeniu związanym z SARS-CoV-2. Zaapelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

Jak informuje Andrzej Hinz z gdańskiej Straży Miejskiej, powodem wzmożonych działań jest m.in. pogoda, która w najbliższy weekend będzie prowokować do tego, by wyjść na dwór. Na termometrach zobaczymy nawet 15 kresek. – Jest to jedna z przesłanek, która przyczyniła się do tego byśmy zwiększyli patrole. Chcemy ograniczyć się przede wszystkim do informowania mieszkańców. Ci, jednak którzy będą stawiali opór, muszą liczyć się z konsekwencjami – dodaje Andrzej Hinz.

Przez cały weekend na ulicach Gdańska pojawi się 30 radiowozów i ponad 70 funkcjonariuszy.  

A jak wyglądają działania sopockiej straży? O tym w poniższym materiale video: 

KoronawirusRaport: Trójmiasto 27.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE