„Wstrzymujemy służbowe wyjazdy naszych pracowników do Chin”. Powodem jest koronawirus

2020-02-19 14:19
Uniwersytet Gdański
Autor: By Starscream (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański odwołuje wyjazdy swoich pracowników do Chin! To decyzja władz uczelni, które ze względu na komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego zdecydowały się odwołać służbowe podróże swoich pracowników do krajów azjatyckich. – Dotyczy to tylko i wyłącznie podróży służbowych – podkreśla Beata Czechowska-Derkacz, rzecznika Uniwersytetu Gdańskiego.

Decyzja władz uczelni dotyczy ok. 20 pracowników, którzy w ciągu najbliższych miesięcy, w celach służbowych, mieli udać się do krajów azjatyckich. Jak podkreśla Beata Czechowska-Derkacz, decyzja uczelni motywowana jest zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z rosnącym prawdopodobieństwie zakażenia obywateli UE wirusem 2019-nCoV.

Musieliśmy to zrobić ze względu na wyraźne zalecenia kompetentnych służb w tej sprawie – tłumaczy przedstawicielka gdańskiego uniwersytetu. – Mamy nadzieję, że sytuacja stopniowo będzie ulegała poprawie i wkrótce będziemy mogli odwołać ten czasowy zakaz – dodaje rzeczniczka.

Obecnie na Uniwersytecie Gdańskim, studiuje 57 osób, które pochodzą z krajów azjatyckich.

Nasi studenci w ostatnim czasie nie wracali do swoich domów, stąd też nie ma tutaj żadnego zagrożenia, problemu. Niemniej jednak, uczelnia jest w bieżącym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – dodaje Beata Czechowska-Derkacz.

Co ważne – zakaz nałożony przez Uniwersytet Gdański nie obowiązuje wyżej wspomnianych studentów. W każdej chwili mogą oni wyjechać do swoich domów. Muszą jednak pamiętać, że ich powrót będzie uzależniony od kompetentnych służb.

Przypomnijmy, że od początku tego roku, z powodu koronawirusa zmarło prawie 2 tys. osób. 

Posłuchaj materiału reporterki Radia Eska, Dominiki Bakury:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE