W Gdyni zwierzaki... skorzystały na pandemii. Ciapkowko: „Mamy znacznie więcej adopcji”

2021-02-18 7:15
Rzeszów: Schronisko Kundelek podsumowało 2020 rok. Wiemy ile zwierząt znalazło nowy dom
Autor: pixabay

W Gdyni zwierzaki... skorzystały na pandemii. Do takich wniosków doszli pracownicy "Ciapkowa", gdzie w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba adopcji psiaków i kotów. Nowy dom znalazły nie tylko młode zwierzęta, lecz także te starsze, wymagające opieki.

– Mimo tego wszystkiego adopcja o nawet kilka procent wzrosła. Zarówno psów jak i kotów z czego jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni – mówi Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska OTOZ Animals "Ciapkowo" w Gdyni. – Nie wiem z czego to wynika, być może też z tego, że ludzie mają obecnie nieco więcej czasu, wszystko zwolniło. Być może taką adopcję odkładali zawsze na inny czas i teraz właśnie się on znalazł – dodaje Kownacka.

Obecnie, ze względu na pandemię, schronisko jest zamknięte dla odwiedzających. Ze wizerunkami zwierzaków, które przebywają w azylu, można zapoznać się jednak za pośrednictwem strony internetowej.

– My zawsze zapraszamy na naszą stronę internetową i naszego Facebooka. Tam są aktualne zdjęcia, co drugi dzień aktualizowane. Osoby zainteresowane wybierają sobie zwierzaka, dzwonią mówiąc jaki kot lub psiak ich interesuje, następnie wypełniają ankietę i po naszej odpowiedzi zapraszamy na tzw. spacer zapoznawczy. Czasami jest to trzy, cztery dni i nowy pupil jest z nami – dodaje Katarzyna Kownacka.

W "Sopotkowie" oraz gdańskim "Promyku" nie odnotowano zwiększonej liczby adopcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE