W Gdyni pojawią się nowoczesne elektrobusy! Takich innowacji jeszcze nie było!

2021-04-22 18:00
Wnętrze nowoczesnego elektrobusu eCitaro
Autor: Paweł Lemke Wnętrze nowoczesnego elektrobusu eCitaro

Mieszkańcy Gdyni, szykujcie się na innowacje w komunikacji miejskiej! Miasto zamówiło 24 nowoczesne elektrobusy marki Mercedes eCitaro. Każdy z nich wyposażony będzie w defibrylator i kompleksową gwarancję producenta, a to dopiero początek listy ich zalet.

- Po pierwsze, autobusy będą elektryczne w całości, czyli nie tylko ich napęd, ale również ogrzewanie i klimatyzacja w czasie postoju. Oznacza to, że nie ma jakiejkolwiek emisji spalin. Po drugie, autobusy te będą bardzo bezpieczne. No i taka nowość, której nigdzie jeszcze nie ma, wyposażone będą w system, który tłumi wszelkiego rodzaju wirusy i bakterie - tłumaczy Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Co istotne, baterie nowoczesnych pojazdów będzie można naładować zarówno w bazie, jak i też w kilku punktach na terenie miasta. - W ramach tego projektu przewidujemy również wybudowanie siedmiu stacji pantografowych w pięciu miejscach na terenie miasta. Po dwie na al. Piłsudskiego (Dom Marynarza) i na Witominie-Leśniczówce. Będą też trzy miejsca z jednym stanowiskiem do ładowania: przy szpitalu miejskim na Wójta Radtkego, przed Muzeum Emigracji (w Porcie, przy Dworcu Morskim) i na Oksywiu przy ul. Godebskiego - wymienia Lech Żurek.

Elektrobusy przyjadą do Gdyni najpóźniej wiosną przyszłego roku. Kursować będą w obszarze Śródmieścia, Witomina, Portu i dzielnic północnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE