W Gdańsku stanęły cztery książkomaty. "Świetnie sprawdzą się w czasie pandemii"

2021-12-27 16:24
książkomat
Autor: Grzegorz Mehring

To dobra wiadomość dla moli książkowych z Gdańska! W mieście pojawiły się cztery książkomaty Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Samoobsługowe urządzenia, które działają przez całą dobę, stanęły na Chełmie, Kokoszkach, Morenie i Żabiance. 

Książkomat to intuicyjne urządzenie działające podobnie jak popularny paczkomat. Pozwala na odbiór zamówionych w bibliotece egzemplarzy. Wystarczy złożyć zamówienie na książkę lub audiobook i w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie, odebrać książkę ze skrytki, a także zwrócić po zakończonym wypożyczeniu. Po użyciu Metropolitarnej Karty do Kultury automatycznie otwierany jest schowek z zamówioną książką, wcześniej włożoną tam przez bibliotekarza.

- Ich usytuowanie w bliskim sąsiedztwie bibliotek jest uzupełnieniem kulturalnej infrastruktury. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnych czytelników. Skoro z paczkomatów korzystają już całe rodziny, wierzymy, że książkomaty staną się bliskie także dzieciom i młodzieży, którzy szybko oswajają się z nowymi technologiami i w locie łapią współczesne trendy - mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.Książkomaty w czasie pandemii są doskonałym rozwiązaniem dla czytelników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo unikają miejsc publicznych. To także wygodna opcja dla osób zabieganych i zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w bibliotece i nie mają możliwości skorzystania z wypożyczalni stacjonarnej w godzinach jej otwarcia. Cztery urządzenia znajdują się przy ulicy Azaliowej 8 (Biblioteka Kokoszki), Dragana 26 (Biblioteka Chełm), Gospody 3b (Biblioteka Żabianka) oraz Wyrobka 5a (Biblioteka Morenowa).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE