Licytacje

i

Autor: Freepik

Urząd Skarbowy licytuje suknie z zamkniętego salonu. Policja bada sprawę i szuka osób poszkodowanych

2023-02-02 21:43

Są kolejne informacje w sprawie salonu sukien ślubnych, który z dnia na dzień ogłosił że kończy działalność. Wielu klientów nie otrzymało zamówionych kreacji, a dodatkowo ich zadatki przepadły. Sprawą zajmuje się policja, a Urząd Skarbowy licytuje suknie.

Urząd Skarbowy licytuje suknie z salonu

Gdański Urząd Skarbowy wystawił na licytację aż 91 sukni ślubnych. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza to wcale że osoby pokrzywdzone odzyskają utracone zadatki.

Jednym z takich środków (odzyskania należności) jest egzekucja posiadanych przez podatnika ruchomości. Uzyskane w drodze licytacji środki pieniężne zostaną przekazana na spłatę należności skarbu państwa. Z uwagi na ograniczenia prawne, nie udzielamy informacji o indywidualnych sprawach.

- mówi st. asp. Sebastian Pakalski z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Licytacje sukni znajdziecie tutaj

Policja bada sprawę 

Równolegle sprawą zajmuje się gdańska policja, do której w tej sprawie zgłosiło się już 30 osób.

Do tej pory osoby zgłaszające wyceniły straty na kwotę około 75 tys. zł Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie pod kątem oszustwa i ustalają dokładne szczegóły, okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze między innymi przesłuchują świadków, osoby pokrzywdzone. Zachęcamy wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni w tej sprawie, aby zgłaszali się do jednostek policji. 

- mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. 

Za oszustwo właścicielce salonu sukien ślubnych Livia może grozić nawet do 8 lat więzienia. 

Gang narkotykowy rozbity. Zatrzymano 18 osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE