Uniwersytet Morski w Gdyni organizuje I Morski Festiwal Nauki! W programie mnóstwo atrakcji

2021-12-03 14:12
um
Autor: Uniwersytet Morski w Gdyni

Pokażą nowoczesne laboratoria, pozwolą wsiąść do symulatorów i odkryją przed przyszłymi studentami zakamarki uczelni. Uniwersytet Morski w Gdyni po raz pierwszy organizuje własny Festiwal Nauki. Wszystkie wydziały – Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny, Zarządzania i Nauk o Jakości – połączą siły, przygotowując ok. 30 warsztatów, pokazów i wykładów. Festiwal potrwa od 6 do 7 grudnia.

Uniwersytet Morski w Gdyni przez wiele lat był częścią trójmiejskiego Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który integrował uczelnie wyższe z województwa pomorskiego. W tym roku uczelnia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych studentów samodzielnie organizuje projekt pt. "I Morski Festiwal Nauki".

Wszystkie wydziały uczelni – Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny, Zarządzania i Nauk o Jakości  – połączą siły, przygotowując około 30 warsztatów, prezentacji, pokazów i wykładów. Będą one dotyczyły zarówno treści inżynierskich, tj. zajęcia na symulatorach czy silnikach okrętowych, jak i zagadnień związanych z przedsiębiorczością, zdrowym odżywianiem czy nabyciem praktycznych umiejętności, przydatnych w życiu codziennym.

Uczestnicy festiwalu będą mogli m.in.:

-Wziąć udział w ciekawych doświadczeniach chemicznych;

-Poznać, jak ważną rolę odgrywa higiena rąk;

-Dowiedzieć się, czy cukier i sól są dobre dla naszego zdrowia;

-Zobaczyć silnik okrętowy;

-Uzyskać odpowiedź na pytanie: jak to się dzieje, że pszczoła produkuje miód?;

-Dowiedzieć się, jaki wpływ ma żywność na choroby cywilizacyjne;

-Nauczyć się korzystać ze środków ratunkowych oraz węzłów;

-Popłynąć w niezapomniany rejs po mapie nieba z Gdyni do Gdańska.

I Morski Festiwal Nauki potrwa od 6 do 7 grudnia. Zajęcia i wykłady będą odbywały się w głównym gmachu Uniwersytetu Morskiego przy ul. Morskiej, ale też na Wydziale Nawigacyjnym przy al. Jana Pawła II i w uczelnianym planetarium. Festiwal będzie wstępem do obchodów 101. Święta Szkoły, które uczelnia będzie celebrować 8 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE