Milionerzy

i

Autor: AKPA

pomoc charytatywna

Uczniowie organizują turniej "Milionerzy". Wszystko po to, by pomóc chorej koleżance

2023-03-31 12:24

Oryginalny pomysł na zbiórkę pieniędzy dla chorej koleżanki znaleźli absolwencie SP nr 2 w gdańsku. Do zebrania jest 80 tysięcy złotych, ale dla tej młodzieży nie ma rzeczy niemożliwych - definitywnie!

Sprawę opisuje szerzej oficjalny portal miasta Gdańsk. 19-letnia Karolina Filipowicz miała w lutym br. wypadek samochodowy. Doznała poważnego urazu głowy. Obecnie nie mówi, ma niedowład prawostronny, afazję globalną i zaburzenia świadomości. Potrzebuje specjalistycznej opieki neurologopedy oraz fizjoterapeuty. Jej rodzina zbiera pieniądze na długoterminową, kosztowną rehabilitację. Dawni koledzy i koleżanki ze szkoły postanowili wesprzeć rodzinę w tej zbiórce.

Ułamki sekund sprawiły, że radosna, wchodząca w dorosłość dziewczyna, dziś musi walczyć o powrót do zdrowia. Jej rodzina zamierza zebrać minimum 80 tys. złotych, by zapewnić finansowanie leczenia i rehabilitacji Karoliny przez co najmniej najbliższy rok. Zbiórkę zorganizowano poprzez serwis zrzutka.pl.

Zagrają w "Milionerach" żeby uzbierać pieniądze

Jak opisuje Gdansk,pl, Michał Choroszucha, jeden z absolwentów "Dwójki", i kolega Karoliny, zaproponował zorganizowanie amatorskiej wersji jego ulubionego teleturnieju telewizyjnego "Milionerzy". Będzie więc prowadzący - na wzór Huberta Urbańskiego, będą ciekawe pytania z intrygującymi odpowiedziami, będzie nawet możliwość głosowania przez publiczność - w ramach jednego z kół ratunkowych. Będzie to możliwe, dzięki specjalnej aplikacji, którą opracował Michał. Będzie też i konkurencja "kto pierwszy, ten lepszy".

Od sześciu lat jestem fanem "Milionerów". Kilka takich amatorskich teleturniejów, na wzór tego telewizyjnego, zorganizowałem już kiedy uczyłem się w gimnazjum, ale też w ostatnim czasie, ucząc się w technikum. W ostatnich dniach odezwał się do mnie pan Grzegorz Giżewski (radny dzielnicy Piecki - Migowo, i jednocześnie rodzic dwójki absolwentów SP nr 2 - dop. red.). Opowiedział o sytuacji Karoliny. Zapytał, czy można coś w tej sprawie zrobić. Jako, że mam pewne doświadczenie, zaproponowałem właśnie "Milionerów"

 - opowiada Michał Choroszucha.

Do udziału w gdańskich "Milionerach" zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko uczniowie i absolwenci tej szkoły. Jest tylko jeden warunek - by móc wziąć udział w turnieju, należy wpłacić minimum 20 złotych na rzecz Karoliny. Charytatywny turniej "Milionerzy" odbędzie się w najbliższy piątek, 31 marca, w godz. 18.00 - 20.00 , w Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Marusarzówny 10.

Michał Choroszucha przygotuje zestawy pytań dla co najmniej 30 zawodników.

Urodziny lwów w gdańskim ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE