Policja

i

Autor: fot.pixabay.com

Turyści: pijani i bez 'prawka' jeżdżą po Trójmieście. Policja ma co robić

2021-07-05 12:22

Kierowcy z Kielc czy z Poznania, przekraczają prędkość, nie mają uprawnień do kierowania, jadą pod wpływem lub za szybko. To był trudny weekend dla pomorskich policjantów.

W samym Sopocie i tylko w miniony weekend policjanci drogówki interweniowali wobec czterech mężczyzn, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali samochodem, rowerem lub hulajnogą elektryczną. W niedzielę nad ranem na Alei Niepodległości w Sopocie policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę 36-letniemu kierowcy porsche cayenne po tym, jak wcześniej dostali sygnał, że mężczyzna jedzie do Sopotu i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

"Funkcjonariusze ustalili, że siedzący za kierownicą mieszkaniec Poznania ma 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam wkrótce usłyszy zarzut i poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości"

- relacjonują policjanci.

Policjanci drogówki w ten sam weekend będąc także na Alei Niepodległości zmierzyli prędkość jadącego ulicą samochodu bmw i ustalili, że kierowca tego auta przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto do kontroli drogowej i ustalili, że za kierownicą siedzi 44-latek z Kielc. 

"Mężczyzna w rozmowie przyznał się, że nie ma prawa jazdy, bo zostało mu zatrzymane, a policjanci w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalili, że na 44-latku ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje od lutego 2021 roku do lutego 2024 roku. "

44-latek poniesie teraz odpowiedzialność karną za swoje postępowanie. Ponadto policjanci ukarali go mandatem za popełnione wykroczenie. W trakcie prowadzonych działań policjanci interweniowali również wobec dwóch nietrzeźwych rowerzystów w wieku 23 i 37, którzy mieli odpowiednio 1,1 i 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

250 km/h autostradą A4! Wszyscy w BMW pijani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE