Trójmiejska mafia mieszkaniowa. Zatrzymano kolejne dwie osoby

2021-04-16 15:00
policja
Autor: Pomorska Policja Dwa wypadki samochodowe w Gdyni w środę, 24.03.2021 r.

Osiem zarzutów za wyłudzanie mieszkań od osób w trudnej sytuacji materialnej usłyszało dwóch mieszkańców Gdyni. Sąd zdecydował też o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzn. To ciąg dalszy śledztwa w sprawie tzw. mafii mieszkaniowej w Trójmieście.

- 33-letniemu mieszkańcowi Gdyni przedstawiono 6 zarzutów dotyczących doprowadzenia siedmiu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania mieniem w postaci nieruchomości o wartości prawie 700 tysięcy złotych. Podejrzanemu temu oraz drugiemu z zatrzymanych zarzucono także usiłowanie doprowadzenia innego pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania mieniem w postaci nieruchomości o wartości 250 tysięcy złotych. W tym celu zatrzymany posłużył się podrobionym dowodem osobistym - mówi Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Do tej pory do sądu skierowano dwa akty oskarżenia, którymi objęto już 14 osób - informuje z kolei st. asp. Karina Kamińska z Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej. - Zarzuty usłyszało już kilkudziesięciu podejrzanych. Ofiarami były osoby starsze, schorowane, często też uzależnione od alkoholu. Podejrzani wyszukiwali osoby, które znajdywały się w trudnym położeniu. Typowali również mieszkania własnościowe lub spółdzielcze, zadłużone w administracji. A potem oferowali ich najemcom tańsze w utrzymaniu, niezadłużone mieszkania, a także dopłatę w gotówce - dodaje Kamińska. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE