Trójmiasto: Nietypowe zajęcie znalazł sobie 39-latek. Rzucał w samochody kamieniami

2021-05-18 11:23
Policja Toruń
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

„Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto…” te słowa 39-latek zatrzymany w Gdańsku wziął sobie głęboko do serca. Obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu po tym, jak rzucał kamieniami w auta, wybijając w nich szyby oraz niszcząc karoserię.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o tym, że na ul. Wałowej mężczyzna niszczy samochody. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zastali 39-letniego mieszkańca Ukrainy, który rzucał kamieniami w samochód. Jak się okazało – był pod wpływem alkoholu.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku

„Policjanci ustalili, że 39-latek obrzucił kamieniami dwa auta, uszkadzając ich karoserię oraz powybijał w nich szyby. Funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu przesłuchali właścicieli zniszczonych samochodów, świadków tego zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny uszkodzonych aut.”

- komentują trójmiejscy mundurowi.

Policjanci ustalili, że 39-latek obrzucił kamieniami dwa auta, uszkadzając ich karoserię oraz powybijał w nich szyby. Funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu przesłuchali właścicieli zniszczonych samochodów.  Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na kwotę prawie 9 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE