Trochę wody dla ochłody! W Trójmieście pojawiają się pierwsze zamgławiacze i kurtyny wodne

2021-06-18 13:09
zamgławiacze
Autor: gdansk.pl

Kurtyny wodne i zamgławiacze w najbliższych dniach pojawią się w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie Trójmiasta. Urządzenia mają przynosić ulgę mieszkańcom i turystom podczas upałów.

W Gdańsku mieszkańcy i turyści skorzystają m.in. z zamgławiaczy, które pojawią się w najchętniej uczęszczanych częściach miasta.

"Pierwszy z nich już na początku przyszłego tygodnia stanie w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Kolejne pojawią się przy Centrum Hewelianum na Górze Gradowej, przy wejściu na plażę na Stogach oraz przy Forum Gdańsk. Staramy się również o pozytywne decyzje w sprawie takich lokalizacji, jak plac Węglowy, plac Kobzdeja, skwer Świętopełka, Park Oruński oraz skwer Bajki"

- mówi Agnieszka Klugmann z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Urządzenia z chłodzącą mgiełką wodną pojawią się również w Sopocie.

- Zamgławiacze staną na placu Przyjaciół Sopotu i Błoniach. Urządzenia zostaną ustawione w tych miejscach już po weekendzie. Niestety z uruchomieniem wodopojów musimy się wstrzymać do momentu wydania decyzji przez sanepid -mówi Katarzyna Alesionek z Urzędu Miasta Sopotu.

Gdynia nie zdecydowała się na uruchomienie mgiełek wodnych na ulicach – zdaniem urzędników, nie ma takiej potrzeby.

Sedno Sprawy - Marek Sawicki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE