TOTALNIE pijany kierowca uderzył w znak drogowy ale najpierw... dowiózł grzecznie towar do sklepu!

2021-09-28 14:04
Pijany policjant sprawcą wczorajszej kolizji w Rzeszowie
Autor: KPP Złotów Pijany jechał autostradą na... odwyk! Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Gdańscy policjanci drogówki zatrzymali 36-latka z Gdańska. Mężczyzna po tym, jak dostarczył towar do sklepu, uderzył w znak drogowy. Jak się okazało, gdańszczanin był pijany i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę (27 września) po godzinie 18:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, podczas której kierowca uderzył w znak drogowy na ul. Potęgowskiej. Z relacji świadka wynikało, że po zdarzeniu, sprawca na chwilę wyszedł z auta i się zataczał. Następnie mężczyzna wsiadł do samochodu dostawczego i odjechał. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia.

"Na ul. Lubowidzkiej policjanci zauważyli samochód, o którym mówił zgłaszający. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli, i sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało, że kierowca mana był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu"

- komentują policjanci. 

Chwilę wcześniej mężczyzna przywiózł towar do pobliskiego sklepu. Kiedy odjeżdżał, podczas cofania uderzył w znak drogowy i uszkodził słupek od szlabanu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali gdańszczanina i doprowadzili do komisariatu Policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Pierwsza zmiana show –Masters zapowiedź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE