Taksówkarze w akcie protestu przejechali przez Gdańsk. Chcą respektowania przepisów

2020-10-16 15:23 Patryk Rosiński
Taksówkarze przejechai m.in. ul. Nowe Ogrody
Autor: Patryk Rosiński Taksówkarze przejechai m.in. ul. Nowe Ogrody

Trójmiejscy taksówkarze dali ostrzegawczy znak. W piątek 16 października punktualnie o 12.00 rozpoczęli protest pod Stadionem w Gdańsk. Stamtąd przejechali m.in. przez Tunel pod Martwą Wisłą aż pod Urząd Miasta Gdańska. Jak sami zapowiadają, na razie był to protest ostrzegawczy.

Protest taksówkarzy w Gdańsku

Protest zorganizowany 16 października w Gdańsku był spokojnym przejazdem kilkudziesięciu taksówkarzy, którzy tego dnia nie blokowali ulic. Często jednak korzystali z klaksonów, by dać o sobie znać. Celem było zwrócenie uwagi na łamanie przepisów i organizowanie nielegalnego przewozu osób. Jak przekonuje organizator protestu, legalną taksówkę także można zamówić z aplikacji na smartfonie.

Reporter ESKI Trójmiasto był obecny podczas protestu i rozmawiał z Robertem, taksówkarzem z Gdańska oraz organizatorem protestu. Posłuchaj całej rozmowy:

Posłuchaj dlaczego taksówkarze postanowili zorganizować ostrzegawczy protest:
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE